Страйки шахтарів: чого очікувати?

забойШахтарі ПАТ «Лисичанськвугілля» вже неодноразово виходили на мітинги, вимагаючи виплати заборгованості по заробітній платі. На сьогоднішній день гірники продовжують страйки вже на своїх робочих місцях на шахтах ім. Г. Капустіна та «Новодружеській» – не виїжджають на поверхню після зміни.

 

З головним питанням страйкарів ми звернулися до голови Лисичанського теркому ПРВП України Володимира Іванішина, який в подробицях окреслив, що зроблено для виправлення ситуації та чого очікувати працівникам вугільного підприємства:

— Останнім часом, розглядаючи інформацію та справи у вугільній галузі, зокрема в ПАТ «Лисичанськвугілля», Укрвуглепрофспілка (ППВП) відзначає, що основною причиною критичного стану державних вугледобувних підприємств є недостатнє виділення бюджетних коштів в останні три роки на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції, охорону праці та інше. На засіданні Кабміну України був розглянутий План заходів на 2017 рік щодо реалізації Концепції реформування та розвитку вугільної промисловості. В ході засідання головою Укрвуглепрофспілки (ППВП) Віктором Турмановим були оголошені та передані безпосередньо прем`єр-міністру України конкретні профспілкові пропозиції до означеного плану заходів.

Водночас у Верховній Раді 13 липня був прийнятий законопроект № 6600 «Про внесення змін у бюджет України на 2017 рік», який передбачає, що на державну підтримку на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції виділені кошти в сумі 294 млн грн, які підуть на збільшення виплат по заробітній платні працівникам державних вугледобувних підприємств в липні та серпні поточного року, та 100 млн грн – на заходи з охорони праці.

Подальша робота Укрвуглепрофспілки з вирішення питань щодо виплати поточної заробітної плати, погашення заборгованості, фінансування технічного забезпечення триває. За всіма цими гострими для ПАТ «Лисичанськвугілля» питаннями є звернення Лисичанського теркому ППВП до віце-прем`єр-міністра, голови Межвідомчої комісії по вирішенню кризових питань на державних підприємствах вугільної галузі Володимира Кістіона з проханням розглянути їх на найближчому засіданні названої комісії.

В пропозиціях профспілки щодо Плану заходів по реалізації Концепції, поданих до Кабінету міністрів України, передбачена стаття витрат «погашення заборгованості по заробітній платні».

У свою чергу міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалік запевнив, що кошти «Лисичанськвугіллю» надійдуть у першій декаді серпня. Також міністр доручив розробити план збільшення видобутку вугілля. Про це повідомив Департамент масових комунікацій Луганської ОДА.

Наш кор.

Об авторе Elena