Управління Державної міграційної служби України в Луганській області інформує

Тривають цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант»

З 16 березня на території Луганської області проходять цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант». Викриття іноземців, які порушують вимоги законодавства в міграційній сфері, є основною задачею їх проведення.

Так, спільними діями міграційної служби, Національної поліції, Служби безпеки України,  Державної прикордонної служби було проведено ряд профілактичних заходів щодо виявлення іноземних громадян, які порушують  міграційне законодавство. З цією метою перевіряли місця можливого перебування іноземців, у тому числі гуртожитки, навчальні заклади, ринки, автовокзали, залізничні вокзали, місця громадського відпочинку (кафе, ресторани) та приватні адреси.

У ході перевірок було виявлено 88 правопорушників: 68 іноземних громадян притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) «Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України»; 20 громадян України притягнуто до адміністративної відповідальності за  статтею 205 КУпАП «Невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства».

Відносно виявлених 23 нелегальних мігрантів, Управлінням ДМС України в Луганській області прийнято рішення про примусове повернення іноземців до країн походження. За порушення міграційного законодавства на правопорушників накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу та стягнуто на користь держави коштів на суму більше ста тисяч гривень.

Найчастішим порушенням міграційного законодавства України іноземцями є перевищення терміну перебування в Україні, адже законно перебувати в Україні (для країн з безвізовим порядком в’їзду в Україну) можливо 90 днів протягом 180 днів.

Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні (ч. 1 ст. 203 КУпАП) передбачає:

— проживання без документів на право проживання в Україні;

— проживання за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився;

— працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачена законодавством України;

— недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання;

— ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування;

— неприбуття без поважних причин до визначеного місця навчання або працевлаштування після в’їзду в Україну у визначений строк;

— порушення правил транзитного проїзду через територію України. 

Усі ці порушення тягнуть за собою адміністративну відповідальність та накладення штрафу від 1700 до 5100 грн. 

Звертаємося до громадськості з проханням брати активну участь у профілактичних заходах та вдячні за надання будь-яких відомостей про правопорушників міграційного законодавства.

Об авторе admin