Перформанс, фешн, робототехніка: як пройшов фестиваль «З країни в Україну» у Лисичанську

Фестиваль «З країни в Україну» відбувся цими вихідними у Лисичанську. Після невеликої перерви фестиваль знову відбувся у місті уже з новим наповненням.

Локальна команда розробила концепцію фестивалю у своєму місті, щоби відійти від радянського минулого, продемонструвати альтернативний шлях розвитку міста у вигляді розвитку унікального мистецтва і культури та зламати стереотипи щодо сучасного мистецтва у Лисичанську.

Ініціатором проведення фестивалю у Лисичанську став Віталій Матухно, який у команді обрав роль GR-менеджера. Про роль фестивалю у своєму місті активіст розповів на прес-конференції: «У рамках фестивалю ми хотіли вписати свої майданчики так, щоб всі учасники могли подивитися на Лисичанськ з боку мистецтва, дослідити і зрозуміти місто. Мистецькими заходами ми хочемо розморозити місто після радянської законсервованості і знайти нові перспективи для розвитку, для втілення ідей»

Тож на центральній площі міста поряд з кінотеатром «Дружба» 12 жовтня розмістилися майданчики фестивалю «З країни в Україну». На відвідувачів чекали десятки активностей: «Алея майстрів» зі своїми майстер-класами з народних ремесел, майданчик «Сучасна Україна» з робототехнікою і VR-окулярами, кінопокази, тренінги з надання першої медичної допомоги, дискусії з представниками влади, спортивні змагання і літературні виступи, навчання через ігри і фотовиставка – фестивальні локації привертали увагу кожного, не залежно від віку і статі.

Тематичні локації розміщувалися у Дружба Хабі, який став партнером фестивалю. У просторі розташували: світлини Лисичанська від німецьких фотожурналістів Джоша Керна, Юлії Уайлд і Ульгена Аткмана; фотопроєкт «Екологічна Мода», створений на териконах міста; медіапроєкт «Супутник» про зображення Лисичанська за допомогою сучасних технологій; фотопроєкт «Лісік» із зображеннями незвичних місць та архітектурних споруд Лисичанська; проєкт сєверодонецьких фотографів Horizon_now з дослідженням авторами індустріальних об’єктів області; картини художниці Марії Вишедської; намальовані від руки афіші та оголошення заходів від Лисичанського міського будинку культури. Всі вони дали змогу мешканцям у гостям міста подивитися на Лисичанськ по-новому.

Для успішного втілення ідей команди долучалася менторка команди Дар’я Марусик. Представниця Ukrainian Fashion Week про свій вибір роботи з командою: «Я стала допомагати команді лише тому, що побачила, як у них горять очі, вони хочуть змінювати і змінюватися. Молодь у віці 16-20 років беруть ініціативу в свої руки і пропонують ідеї. Їхня наполегливість захоплює. У тематичних майданчиках команда зробила максимум, щоб показати Лисичанськ зі сторони і вкотре зацікавитись самим своїм містом. Це цінно».

Фестиваль у Лисичанську об’єднав митців з різних міст і країн. Команда художників Krolikowski Art (Київ, Донецьк) провели перформанс «Start Over» на центральній площі біля колишнього пам’ятника Леніну. Концепція перформансу полягала в тому, щоб стерти з пам’яті сліди радянського культу війни та смерті.

Фестиваль завершився музичним концертом, де на головній сцені виступили: БЕZ Обмежень, Balaklava Blues, Alex Silakov, NESPROSTA і гурт Та сама.

Об авторе admin