У Луганської області проходять цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант»

Лисичанський міський відділ Управління Державної міграційної служби України в Луганській області інформує, що з 8 жовтня на території Луганської області проходять цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Мігрант».     Викриття іноземців, які порушують вимоги законодавства у міграційній сфері, є основною задачею їх проведення.

         Так, спільними діями Лисичанського міського відділу УДМС України в Луганській області, Лисичанського ВП ГУНП в Луганській області було проведено ряд профілактичних заходів, щодо виявлення  іноземних громадян, які порушують  міграційне законодавство. З цією метою перевірялись місця можливого перебування іноземців, у тому числі гуртожитки, навчальні заклади, ринки, автовокзали, залізничні вокзали, місця громадського відпочинку (кафе, ресторани) та приватні адреси.

         В ході перевірок було виявлено 8 правопорушників, з них 6 іноземних громадян притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) «Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України» та 2 громадянина України притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 205 КУпАП «Невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства».

         Відносно виявлених 3 нелегальних мігрантів, Лисичанським МВ УДМС України в Луганській області прийнято рішення про примусове повернення іноземців до країн походження. На правопорушників за порушення міграційного законодавства накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу та стягнуто на користь держави кошти на суму більше 10 тисяч гривень.

          Найчастішим порушенням іноземцями міграційного законодавства України є перевищення терміну перебування в Україні, адже законно перебувати в Україні (для країн з безвізовим порядком в’їзду в Україну) можливо 90 днів протягом 180 днів.

         Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні (ч. 1 ст. 203 КУпАП) передбачає:

— проживання без документів на право проживання в Україні;

— проживання за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився;

— працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України;

— недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання;

— ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування;

— неприбуття без поважних причин до визначеного місця навчання або працевлаштування після в’їзду в Україну у визначений строк;

— порушення правил транзитного проїзду через територію України;

         Всі ці порушення тягнуть за собою адміністративну відповідальність та накладення штрафу від 1700 до 5100 грн.

         Звертаємося до громадськості щодо прийняття активної участі в  профілактичних заходах та вдячні за надання будь-яких відомостей про правопорушників міграційного законодавства.

Об авторе admin