Іноді укол це справжнє випробування, ін’єкція може бути вкрай болючою. Медики показали техніку правильного уколу, продемонструвавши її на повітряних кульках.
«Це тільки боягуз боїться на укол іти до лікаря. Особисто я побачивши шприц посміхаюся і жартую». Це рядки з жартівливого вірша про щеплення Сергія Михалкова. Але насправді таких сміливців, які з усмішкою «колються», отримуючи ін’єкції, не так і багато. Іноді укол може бути дуже болючим і спричиняє неприємні відчуття. Після уколу болить сідниця, методи лікування читайте у цій статті https://goncharyk.com.ua/archives/24626.
Легка рука
Багато хто знає про поняття «легка рука» — коли медсестра робить укол так, що пацієнт взагалі не відчуває дискомфорту. Для того, щоб досягти такого ефекту, треба знати грамотну техніку.
Тяжка рука
Вважається, що медсестри з тяжкою рукою можуть спровокувати появу на тілі пацієнта шишок від уколів, у медицині їх називають постін’єкційні інфільтрати. Насправді причин утворення шишок кілька: це, наприклад, занадто швидке введення ліків, маленька довжина голки, напруга м’язів під час уколу, алергія на препарат та його масляниста структура.
Шишка на місці уколу, у тому числі після щеплення, може з’явитися вже через пару годин після ін’єкції. Розсмоктується вона сама – за 2-3 дні. Якщо ж треба прискорити процес, добре допомагає йодна сітка, компрес з медом, ошпарений окропом та остуджений лист капусти, м’якоть листя алое. Докладніше про гулі після уколів можна дізнатися у матеріалі «Доктора Пітера».
Укол — гірше за таблетки?
Раніше лікар розповів, що якщо пацієнт має вибір — приймати препарат у вигляді таблеток або робити уколи, то краще вибрати таблетовану форму. Укол може спровокувати запалення, оскільки шприц травмує шкіру та м’язи.
Лікар звертає увагу: жодної доведеної вченими переваги уколів перед звичайними пігулками та таблетками немає. Ефективність дії у цих форматів ліків однакова, і те й інше навантажує певною мірою печінку та ШКТ.
Також важливо знати, що уколи протипоказані худим людям із помітним дефіцитом м’язової тканини. Крім того, не можна бити уколи в ту область, де вже є інфільтрат — там, де утворилася шишка.