Кашель часто зустрічається при застуді та грипі. Хоча зазвичай це не є небезпечним для здоров’я, воно може ускладнити повсякденне життя. Найчастіше виділяють два типи: сухий та вологий. Перший часто супроводжується першінням у горлі, сухістю, печінням та болем, оскільки викликане роздратуванням та інфекцією слизових оболонок горла. Часто через кілька днів він переходить у вологий кашель, тому що це природна реакція організму на видалення виділень у дихальних шляхах. Кашель зазвичай проходить у міру загоєння інфекції, хоча може зберігатися протягом кількох днів. На жаль, деякі люди страждають на хронічний кашель, який триває набагато довше. В цьому випадку варто відвідати спеціаліста, адже є ймовірність, що це означає небезпечне захворювання, навіть рак.
Кашель. Природна реакція організму
Кашель, не пов’язаний з інфекцією, – це природна реакція організму на очищення дихальних шляхів від забруднень. Він може з’явитися внаслідок вдихання диму, надмірного забруднення повітря, пилу та токсинів, присутніх у повітрі, а також присутності (наприклад, у горлі) невеликого стороннього тіла. Найчастіше відбувається саме і не заважає повсякденному функціонуванню. На жаль, якщо кашель з’являється часто або триває кілька тижнів без поважної причини, варто звернутися до лікаря щоб дізнатися все про здоров’я, який призначить відповідні аналізи та унеможливить розвиток багатьох захворювань.
Найчастіші причини хронічного кашлю
Однією з найчастіших причин хронічного кашлю може бути алергія. Патогени, що переносяться повітрям, викликають запалення дихальних шляхів, а також набряк горла та легень. Організм реагує кашлем (сухим або вологим), який може супроводжуватися нежиттю, почервонінням та сльозотечею, а також змінами шкіри. Кашель може посилюватися залежно від пори року та пов’язаної з рослиною. Алергічний кашель також може бути викликаний довкіллям, наприклад, зміною місця проживання. Щоб позбавитися постійного кашлю, необхідно проводити лікування та уникати алергенних факторів.
Астма
Хронічний кашель також може бути ознакою астми, хронічного захворювання дихальних шляхів, яке пов’язане із оборотним звуженням та бронхоспазмом. Астма проявляється тривалим кашлем, викликаним різними факторами навколишнього середовища (такими як алергенами і забрудненням, що переносяться повітрям), а також генетичними факторами. Астма може посилюватися при фізичному навантаженні, навіть при легкому навантаженні, і може супроводжуватися, окрім кашлю, задишкою, поверхневим хрипом і стисненням у грудях. Лікування астми – це багатоступінчастий процес, але необхідний забезпечення нормального функціонування. Недооцінка симптомів може призвести до серйозних ускладнень, включаючи смерть
Рефлюкс та кашель
Кашель може бути пов’язаний із рефлюксною хворобою шлунка. Виникає в результаті збою сфінктера, що відокремлює шлунок від стравоходу, що проявляється втягуванням вмісту їжі вгору по травній та дихальній системах. Цей кашель найчастіше виникає вночі, а також після пробудження. Рефлюкс супроводжується пекучим болем у грудях та животі, а також кислинкою у роті, кашлем та захриплістю. Захворювання можуть погіршитися при вживанні певних продуктів, а також через зловживання алкоголем або сигаретами. Фармакологія відіграє важливу роль у лікуванні рефлюксу у поєднанні зі зміною дієти та відмовою від стимуляторів. Якщо його не лікувати, він може сприяти утворенню хворобливих виразок та підвищити ймовірність раку.
Рак гортані
Рак гортані – один з найпоширеніших видів раку голови та шиї, а одразу після легкого – респіраторної системи. Це викликано курінням, зловживанням алкоголем та дієтою з низьким вмістом вітамінів, але багатою обробленою їжею. Це може бути викликано багатьма факторами, такими як робота у шкідливих умовах та перебування у запорошених приміщеннях. Перші симптоми – хронічний кашель, що супроводжується відчуттям стороннього тіла у горлі. У хронічній фазі також може з’явитися захриплість голосу та зміна голосу. Рак горла часто дає метастази, тому при ранньому діагнозі ймовірність лікування вище.