Готові косметичні препарати для відбілювання шкіри ефективно видаляють ластовиння та пігментні плями, але діють агресивно. Натуральні продукти знебарвлюють м’якше, багато з них підходять навіть для чутливої шкіри. Кращі рослинні та ефірні олії від пігментних плям на обличчі, а також особливості їх застосування нижче або на сайті https://ango.org.ua/?cat=35.
Касторова олія від пігментних плям
Цей засіб отримують шляхом холодного віджиму рицини. Відбілюючі властивості рицинова олія має завдяки вмісту рицинолевої та олеїнової кислот. Підходить для сухої, зрілої або в’янучої шкіри. Добре вбирається, знімає запалення.
У чистому вигляді рицинова олія проти пігментних плям прикладається у вигляді компресу на ніч на пігментовані ділянки. Перед використанням необхідно провести тест на алергію: кілька крапель нанести на згин ліктя, потім почекати 15 хвилин. Якщо не з’явилося почервоніння чи свербіння – індивідуальної непереносимості немає.
Власницям чутливої шкіри рекомендується використовувати речовину як компонент домашніх масок. При вагітності або ранок на обличчі наносити їх не можна.
Медова маска
Складові:
- мед – 1 столова ложка;
- рицинова олія – 1 столова ложка;
- вазелін аптечний – 1 чайна ложка;
- йод – 5 крапель;
- Аевіт – 10 крапель.
Спосіб приготування: Підігрійте мед і масло на водяній бані. Додайте решту компонентів, ретельно перемішайте. Наносите тонким шаром на пігментовані ділянки, витримуйте 30 хвилин, змивайте водою з молочком, що очищає. Зберігати засіб у холодильнику можна до 5 днів. Маска допомагає очистити шкіру, вирівняти колір обличчя, розгладити дрібні зморшки.
Лимонна маска
Складові:
- лимон;
- касторове масло.
Інгредієнти беруться в пропорціях 1:1. Кількість залежить від площі зон, що обробляються. Олію нагрівають на водяній бані, розбавляють лимонним соком. Наносять на обличчя на 10-30 хвилин (максимальне значення для жирної шкіри, мінімальне – для сухої). У відгуках пишуть, що дерма після такої маски починає сяяти, відбілюються пігментні плями та темні кола.
Олія лимона
Ефірне масло лимона одержують зі шкірки цього цитрусу. Воно має світло-жовтий відтінок, що при тривалому зберіганні темніє до коричневого. Речовина має омолоджуючі та відбілюючі властивості, добре підсушує, рекомендується для жирної шкіри.
Ефір лимона у чистому вигляді викликає опіки, тому використовується тільки у складі домашніх кремів, лосьйонів та масок або точково для припікання бородавок, прищиків, герпесу. Рецепти відбілюючих засобів:
Обліпихова маска:
Складові:
- рослинна олія обліпихи – 1 столова ложка;
- лимонна витяжка – 2 краплі.
Розбавте базу ефіром і нанесіть на обличчя на 20 хвилин. Змивайте молочком. Повторюйте двічі на тиждень.
Масляний скраб:
Складові:
- ефір лимона – 3 краплі;
- екстракт ромашки – 4 краплі;
- витяжка зародків пшениці – 7 крапель;
- дрібка солі.
Компоненти з’єднайте, нанесіть на пігментовані ділянки, зробіть невеликий масаж. Повторюйте двічі на день, доки плями не зникнуть.
Ефірна олія сандала
Цю речовину одержують із сандалового дерева. Воно володіє відбілюючими, омолоджуючими властивостями, покращує кровообіг, підтягує овал обличчя, підвищує тонус і еластичність шкіри, використовується для лікування акне та висипу вугрів. Підходить для будь-якого типу дерми.
У покупні креми та лосьйони додають до 5 крапель сандалового ефіру. У чистому вигляді концентрованою речовиною припікають гнійнички. Відбілюючі домашні маски із сандаловою витяжкою:
Мигдальна маска:
Складові:
- рослинна олія мигдалю – 1 столова ложка;
- сандаловий ефір – 2 краплі.
Олія з’єднати, підігріти суміш на водяній бані. Наносити масажними рухами щодня на ніч. Після вмивання обов’язково використовувати зволожуючий крем із захистом SPF.
Молочно-глиняна маска:
Складові:
- молоко – 3 столові ложки;
- біла або рожева глина – 2 столові ложки;
- 2 щіпки куркуми;
- 2 краплі екстракту сандалового дерева.
Молоко підігрівають, додають в рідину глину і перемішують до отримання однорідної консистенції. Потім з’єднують з куркумою та олією. Наносять щільним шаром на обличчя. Змивають через півгодини водою та тоніком.
Головне протипоказання до речовини – індивідуальна нестерпність. Щоб її перевірити, перед використанням ефіру нанесіть краплю на зап’ястя і витримайте до півгодини. Якщо за цей час місце не почервоніло – речовину можна використовувати.
Неролі
Пряну, янтарно-жовту рідину із запахом, що нагадує аромат апельсина, одержують із квіток помаранча. Неролієвий або флердоранжевий ефір використовують для всіх типів шкіри, включаючи чутливу. Речовина заспокоює, стимулює процеси оновлення клітин, робить колір обличчя рівнішим і світлішим, розгладжує зморшки, прибирає негарні плями та рубці.
Перед застосуванням потрібно обов’язково провести тест на алергію: нанести трохи відбілюючого засобу на зап’ястя або згин ктя та почекати 10-15 хвилин. Сверблячка чи почервоніння говорять про непереносимість ефіру. Інших протипоказань у неролієвого екстракту немає. Як і інші ефіри, засіб використовують у чистому вигляді лише точково на прищики. Для відбілювання готують домашні маски:
Базовий відбілюючий рецепт:
Складові:
- будь-яка рослинна олія – 1 столова ложка;
- неролієва витяжка – 2-3 краплі.
Базу підігріти, капнути в рідину ефір неролі, перемішати. Масажувати обличчя сумішшю щовечора, змивати вранці звичайною водою. Використовувати для шкіри, схильної до сухості.
Молочна маска:
Складові:
- ефір неролі – 3 краплі;
- жирне молоко – 1 столова ложка;
- рисове борошно – 1 столова ложка з гіркою;
- олія персика – 1 чайна ложка.
Спосіб приготування:
Молоко підігріти, розвести у ньому інші компоненти. Обличчя розпарити, розподілити тонким рівномірним шаром маску. Змивати через 35 хвилин водою із соком лимона або лайма.
Рожеве
Цю речовину одержують шляхом парової перегонки пелюсток шипшини. Воно м’яко та безпечно відбілює навіть чутливу шкіру. Може використовуватися в чистому вигляді (прикладають компреси на 10-15 хвилин до пігментних плям), у складі масок або у поєднанні з іншими оліями. Для сухої шкіри кілька крапель рожевого ефіру додають масажний крем для обличчя. Для всіх типів дерми використовуються такі відбілюючі маски:
Базова маска:
Складові:
- рожевий екстракт – 5 крапель;
- оливкова олія – 1 столова ложка.
Рідини з’єднайте і підігрійте на водяній бані. Наносьте на пігментовані ділянки на півгодини щодня.
Ромашковий тонік
Складові:
- сухі квітки ромашки – 1 столова ложка;
- яблучний оцет – 1 чайна ложка;
- рожевий ефір – 2 краплі;
- витяжка лимона – 2 краплі;
- екстракт чайного дерева – 1 крапля.
Спосіб приготування: Ромашку залийте склянкою окропу, дайте настоятися півгодини, потім процідіть. Додайте у відвар інші інгредієнти. Охолодіть тонік, протирайте їм пігментні плями двічі на день. Зберігайте засіб у холодильнику максимум 2 тижні.
Рожеве масло рідко викликає алергію, але володаркам дуже чутливої шкіри рекомендується спочатку нанести його невелику кількість на згин ліктя. Якщо ця зона не почервоніє через 15 хвилин – можна використовувати засіб.