Перший млинець не завжди грудкою

колб13 квітня стартував XII турнір юних журналістів. У ньому взяли участь 16 команд із дев’яти регіонів України і вперше – із Луганської області. До складу команди «МедіаСтарт» увійшли: учень 9 класу Артем Ющенко з міста Рубіжне, учениця 11 класу Марія Клименко із Старобільська, учениця 9 класу Олександра Карапуз з міста Кремінна  і я.

Наша команда народилась за два дні до поїздки в Рубіжному, саме там ми побачили один одного вперше: познайомились і одразу почали працювати над доповідями, виправляти помилки, вчити правила гри та опановувати тонкощі створення презентацій.
Вже через день ми сідали у потяг до Сум. Навіть у вагоні-купе наша команда продовжувала готуватися до майбутніх баталій. Вранці 13 квітня побачили вокзал міста Суми – скоро почнеться те, заради чого ми приїхали.
Перша гра відбулась 14 квітня, всі неабияк хвилювались, бо поряд з нами були досвідчені команди, які грали вже не перший рік.  В нас не було своєї тактики, ми не знали, як правильно треба доповідати, виступати у ролі опонента чи рецензента. Вперше довелося бути у ролі опонента. Саша, яка готувала це питання, дуже перехвилювалася, тому захищати честь команди довелось мені, капітану команди. Але навіть такі недоліки, як сором’яз-ливість та недосвідченість, не завадили нам здобути друге місце у першій грі! За короткий час ми потоваришували та навчилися бути справжньою командою. Один із членів журі – журналіст Володимир Садівничий похвалив нас за командну гру.
Ми змагалися з різними учасниками: як з обізнаними, сильними,  з досвідом мало не в п’ять років, так і з новачками, які, як і ми, кожного дня  боролися за гілку першості. Щодня ми поступово опановували правила гри. Наша команда мало спала та майже не побачила місто Суми, бо ми прагнули показати всім, на що здатна Луганщина, довести, що ми палко любимо свою країну і готові плідно вчитися, щоб у майбутньому мати змогу гідно представляти Україну, правдиво висвітлювати новини та сумлінно дотримуватись усіх стандартів журналістики.
16 квітня наші старання принесли свій результат – півфінал. Ми були щасливі, бо, як правило, новачкам не вдається пройти так далеко, але ми це змогли! І багато з команд відверто й радісно вітали нас. Приємно згадувати, як команду «МедіаСтарт» після завдання перекласти з російської мови на українську похвалив голова журі турніру, заслужений журналіст України, директор телеканалу «Тоніс» Олександр Бутко, зауваживши, що «команда з Луганської області впоралася із цим завданням краще від усіх». І те, як перед самим півфіналом до нас підійшла команда з Харкова «Скрепка-Бета»: «Ви молодці! Ми за вас вболіваємо». А одна із членів журі, журналіст, завідуюча відділом політики та діяльності обласної газети «Сумщина», сфотографувалась з нами та на своїй сторінці у Facebook написала: «…Представляючи суворе і непідкупне журі, я все ж з першого погляду закохалася у цих симпатич-   них «вісників миру». Команда «МедіаСтарт». Луганська область. Майбутнє незалежної журналістики…»
За час турніру  нам вдалося познайомитись з відомими до-свідченими журналістами з різних куточків України: Соломією Буй, Дмитром Байдою, Іриною Кабановою, Павлом Остров-ським та багатьма іншими. Ми здружилися з чудовими хлопцями та дівчатами з  команд — «Парадокс» з Краматорська, «Вовк» з Харківської області, «Скрепка» з Харкова, «152 Легіон» з Харківської гімназії, «Четверта влада» з Волинської області, перераховувати можна ще й ще. Ми набули багато до-свіду, дізнались про різні журналістські прийоми, навчились опановувати своє хвилювання та виступати перед незнайомою публікою. Нам дуже допоміг наш керівник Олена Кравченко, завдяки її піклуванню, великим зусиллям, влучним порадам та турботливим настановам, ми отримали результат — про нас дізналася вся Україна. А ще дуже велику підтримку надавала нам завідувач кафедри видавничої справи Луганського національного університету Наталя Федотова, вона завжди мотивувала нас на гру, частувала смаколиками «від Президента Порошенка» та теж вірила в можливості кожного з нас і в перемогу нашої команди.
Ми всі мріяли про перемогу, але, на жаль,  фінал турніру, який відбувся 17 квітня, довелось дивитися з глядацьких місць. Наша команда  привезла на Луганщину третє місце у ХІІ Всеукраїнському турнірі юних журналістів  та перемогу у номі-нації «Вдалий дебют».
Я задоволена, що мала змогу взяти участь у турнірі й побувати у вирії цих подій. В одній з ігор Олександр Бутко сказав: «Я інфікований ТЮЖем». Тепер я також інфікована. Побувавши хоча б один раз там, ти вже не зможеш вилікуватися і захочеш повертатися туди при кожній нагоді. Якщо у вас буде можливість завітати на турнір, в жодному разі не упустіть її! І я, мабуть, повернусь. Можливо, в якості судді чергового ТЮЖу.
Поліна Колб, учениця 11 класу НВК «Гарант» м. Лисичанська

Об авторе Elena