«Українська стратегія Гройсмана» проходить в Раду: останні дані соцопитувань

Соціологічне опитування, проведене Центром соціальних експертиз Інституту соціології (Національної академії наук України), показало, що в новий парламент проходить партія «Українська стратегія Гройсмана». За даними опитування, політична сила чинного прем’єр-міністра долає 5-відсотковий бар’єр. Таким чином рейтинг партії зріс на один відсоток, порівняно з кінцем червня. І продовжує рости, на відміну від партій-конкурентів, які вже дібрали своїх прихильників і зупинилися.

Загалом, згідно з дослідженням, за тиждень до виборів з тих українців, хто планує голосувати і вже визначився зі своїм вибором, за партію «Слуга народу» віддали б свої голоси 39,0%, партію «Опозиційна платформа — За життя» — 12, 1%, партію «Європейська Солідарність» — 7,9%, партію «Голос» — 7,4%, ВО «Батьківщина» — 7,3%, партію «Українська стратегія Гройсмана» — 5,1%. 

Також визначився і рейтинг потенційних кандидатів на посаду наступного прем’єр-міністра України. Зокрема, Володимир Гройсман має всі шанси знову очолити Кабмін, якщо його партія потрапить в парламент. Серед усіх можливих кандидатів на пост прем’єр-міністра України найбільший рейтинг мають два основні претенденти: Юрій Бойко — 13,2% і діючий голова уряду Володимир Гройсман — 12,7%. Різниця в рейтингах цих кандидатів незначна і знаходиться в межах статистичної похибки вибірки. Нагадаємо, що за попередніми дослідженнями рівень довіри українців до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана становить близько 20% і має висхідну тенденцію. 

Проте варто нагадати, що вибори до Верховної Ради — це не лише вибори народних депутатів, це ще і вибори прем’єр-міністра. Адже уряд формуватимуть партії, які увійдуть у коаліцію після проходження до парламенту. І щоб уряд був більш професійним, треба обирати більш досвідчені партії.

Об авторе admin