Чим зайняти дитину?

Навчальний рік почався не тільки для школярів. З початку осені батьки шукають, куди можна записати дитину, щоб зайняти її поза школою. «НП» підготував актуальний огляд місць якісного і корисного проведення дозвілля для дітей та підлітків.

Отже, в Лисичанську існує величезна кількість гуртків, студій, секцій та клубів самої різної спрямованості. Їх можна розділити на кілька категорій.

Гуртки та секції при Палацах культури, школах мистецтв, центрах

Лисичанський міський Палац культури

Адреса: м. Лисичанськ, вул. Красна, 30. Е-mail: miskijpalac1972@gmail.com

Юним лисичанам Палац дає багато можливостей для творчого розвитку. 

По-перше, тут працюють зразкова дитяча театральна студія «Арлекін» (керівник Ірина Кабанова) і народна театр-студія «Лімпопо» (керівник Надія Бражнікова та зразковий ансамбль бального танцю «Юнліс» (керівник Олександр Посошко).

Також на базі Палацу культури працюють вісім колективів художньої самодіяльності за різними напрямками, а саме: хореографічний гурток «Арт Денс» (керівник Дар’я Коваленко); хореографічний гурток «Сузір’я» (керівник Валентина Мордвіна);  хореографічний колектив «Задоринки» (керівник Лідія Науменко); літературний гурток «Водограй» (керівник Інна Павлезова); вокальний гурток «Камертон» (керівник Ганна Рясна); вокальний гурток «Justdoit» (керівник Каріна Діденко); вокальний гурток «Пролісок» (керівник Ірина Фелік); вокальний колектив «Golden voice» (керівник Євген Федоров).

Палац культури ім. В. М. Сосюри

Адреса: м. Лисичанськ, вул. Героїв Сталінграду, 1. Тел. (06451) 3-70-36. Е-mail: dksosyury@gmail.com

В ПК ім. В.М. Сосюри працюють різноманітні художні колективи, до активного творчого процесу яких, з метою особистого розвитку та розкриття творчих здібностей можуть долучитися всі бажаючі юні мешканці міста, а саме:

— танцювальний колектив «Forse» (учасники віком від 6 до 12 років);

— танцювальний колектив «Taimdancе» (учасники віком від 12 до 20 років);

— гурток бальної хореографії «Еverdance» (учасники віком від 6 до 18 років);

— зразкова студія східного танцю «Атлантіс» (учасники віком від 6 до 20 років);

— вокальний ансамбль «Tutti» (учасники віком від 6 до 14 років);

— сольний спів (учасники віком від 9 до 50 років);

— гурток сценічної майстерності «Образ» (учасники віком від 6 до 50 років);

— театральний колектив «Smile» (учасники віком від 10 до 50 років);

— студія творчого розвитку «Майстерня талантів» (учасники віком від 5 до 12 років);

— гурток декоративного мистецтва «АРТ — декор» (учасники віком від 6 до 15 років).

Клуби за інтересами та любительські об’єднання:

— «Littleboss» хіп- хоп клуб (учасники віком від 5 до 15 років);

— «АРТ світ» художньо-мистецький (учасники віком від 6 до 11 років);

— «Ігроленд» багатопрофільний (учасники віком від 5 до 14 років);

— «Пошук» патріотичний (учасники віком від 11 до 13 років).

Палац культури «Діамант»

Адреса: м. Лисичанськ, вул. Первомайська, 30. Е-mail: pk_diamant@i.ua.

Всього функціонує 9 любительських об’єднань та 7 колективів художньої самодіяльності, з них два колективи зі званням народний та зразковий, це:

— зразковий хореографічний колектив «Street dance» (керівник Магомаєва Вікторія Володимирівна);

— студія бального танцю «Ever dance» (керівник Лисків Владислав Олександрович);

— студія естрадного вокалу «Voice up» (керівник Браташ Ірина Олексіївна);

— колектив художнього читання «Театральна майстерня» (керівник Пшебіцина Юлія Михайлівна);

— театральна студія «BRAVO» (керівник Коровкіна Ріта Миколаївна);

— клуб акробатичного рок-н-ролу «Престиж» (керівник Узлякова Інна Юріївна);

— любительське об’єднання «Отражение» (керівник Браташ Ірина Олексіївна);

— любительське об’єднання «Джем» (керівник Філенко Володимир Григорович);

— любительське об’єднання «Калинка» (керівник Лисків Владислав Олександрович);

— любительське об’єднання «English is fan» (керівник Кесарева Ірина Олександрівна);

— любительське об’єднання «Тесла 3000» (керівник Лазутов Сергій Олександрович);

— любительське об’єднання «Брейк-данс» (керівник Магомаєва Вікторія Володимирівна);

— любительське об’єднання «Контемпарарі» (керівник Магомаєва Вікторія Володимирівна);

— любительське об’єднання «Зумба» (керівник Магомаєва Вікторія Володимирівна);

— любительське об’єднання «Живе слово» (керівник Сичова Марина Анатоліївна).

Лисичанська дитяча музична школа № 2

Адреса: м. Лисичанськ, вул. ім. Д. І. Менделєєва, 63. Тел. (06451) 7-35-07. Е-mail: kzlisichanskayadmsh2@i.ua

За годи існування закладу початкову музичну підготовку отримали понад 1500 юних лисичан. Сьогодні діти мають змогу навчатися грі на фортепіано, баяні, акордеоні, гітарі, скрипці, духових та ударних інструментах, отримують теоретичні знання та знайомляться з найкращими зразками світової та вітчизняної музичної культури.

Педагогічний колектив школи — це 28 досвідчених і талановитих викладачів, 14 з них — колишні випускники школи. Школа пишається творчими колективами учнів та викладачів, які створені та діють у закладі. Вони є постійними учасниками творчих змагань та культурно-мистецьких заходів. Це хори молодших і старших класів, ансамбль баяністів «Гармоніка», інструментальні ансамблі «Веселка» та «Веселочка»; ансамблі скрипалів «Мажорики», «Камертон», «Тутті»; вокальні ансамблі «Краплинки», «Веселі нотки», «Акварель», «Натхнення», ансамбль гітаристів «Алегріас», ансамбль духових інструментів та народний інструментальний ансамбль «СУВЕНІР» викладачів.

Лисичанська дитяча школа мистецтв № 1

Адреса: 93105, Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Українська, 28

Адреса філії школи мистецтв: м. Лисичанськ, квартал Центральний, 26

Адреса художнього відділу школи мистецтв: м. Лисичанськ, проспект Перемоги, 100.

Тел.(06451) 7-43-11 (школа мистецтв)

Е-mail: ms.iskusstvo@ukr.net

Школа має філію, розташовану на базі ЗОШ № 12, де розміщені класи образотворчого та театрального мистецтва і відокремлений художній відділ.

У школі навчають грі на різноманітних музичних інструментах, у тому числі: фортепіано, скрипка, гітара, сопілка, флейта, саксофон, волторна, баян, акордеон, ударні інструменти, також вчать співати, малювати, танцювати та дають навички акторської майстерності.

Педагогічний колектив школи складається з 33 високопрофесійних викладачів. Усі педагоги мають освіту за фахом, багато з них були ще учнями цієї школи. У школі працює 17 творчих колективів учнів та викладачів. Серед яких вокальній ансамбль молодших класів «Карусель», вокальній ансамбль старших класів «Ера», три хори, хореографічний колектив «Веселка», ансамбль сопілкарів «Форшлаги», ансамбль саксофоністів «Срібні фанфари», дует скрипалів старших класів «Зернятко», дует скрипалів старших класів «Фантазія», дует скрипалів старших класів «Кластер», ансамбль гітаристів, інструментальній ансамбль викладачів «Рапсодія», інструментальний дует викладачів «Грація», інструментальне тріо викладачів «Натхнення» та зразковий хореографічний колектив «Барвінок», керівник Самбурова Валентина Анатоліївна. Колектив створено у 1997р. Сьогодні він налічує близько 80 учнів віком від 6 до 16 років.

Новодружеська дитяча школа мистецтв

Адреса: 93193, Луганська обл., м. Новодружеськ, вул. Миру, 39.

Тел.:(06451) 2-83-40, 2-81-41

Е-mail: shkolanovo93193@gmail.com

З 1993 року почався стрімкий розвиток школи: відкривається художнє відділення і школа отримує статус школи мистецтв. В 2000 році відкривається клас хореографії, у 2006 році — клас класичного вокального співу, в 2010 році — клас сучасного танцю. Сьогодні в школі навчається 210 дітей.

Педагогічний колектив школи складає 15 кваліфікованих викладачів.

У школі багато талановитих учнів, які входять до складу різноманітних творчих колективів. Велика кількість учнів школи неодноразово ставали призерами обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та змагань. Серед таких колективів є інструментальний ансамбль «Би-боп» під керівництвом Лебедь Володимира Миколайовича. Яскравим колективом школи є хореографічний колектив «Веселка» (керівник Світлана Іванова — Зубрицька). В репертуарі колективу — класичні постановки, танці народів миру, українські народні та естрадні таночки.

Не менш яскравим є молодий танцювальний колектив «Ювента» (Керівник Карауланова Ангеліна Віталіївна). Колектив був утворений 2014 році. У репертуарі колективу запальні, енергійні танці джазовому напрямку.

Привільська дитяча школа мистецтв

Адреса: 93191, Луганська обл., м. Привілля, вул. Нова, 4

Тел. (06451) 2-62-42

Е-mail: musikchool2011@ukr.net 

Приміщення школи — це теплий, світлий, просторий та зручний для навчання дім, до якого з радістю йдуть його маленькі жителі — учні від 5 до 16 років. На даний час діти навчаються за спеціальностями: фортепіано, баян, акордеон, гітара, хореографія та образотворче мистецтво.

Школа веде активну просвітницьку та концертну діяльність серед загальноосвітніх шкіл, садків та інших учбових закладів. Жоден загальноміський захід не проходить без участі викладачів та учнів школи.

Педагогічний колектив — це 10 викладачів, досвідчених спеціалістів з повною вищою та базовою вищою освітою.

У школі працюють три хореографічні колективи «Імпульс» (керівник Ірина Мостицька), «Зоряночка» (керівник Ганна Зилікова) та «Родзинка» (керівник Вікторія Сподіна). Яскраві та цікаві виступи цих колективів завжди прикрашають шкільні та міські свята, концерти. Виховання художнього смаку, культури, знайомство з хореографічним мистецтвом, розвиток творчих здібностей дітей — головна мета роботи керівників колективів.

Лисичанський центр науково-технічної творчості учнівської молоді

Адрес: 93120, м. Лисичанск, ул. ім. І. Сікорського, 34

Телефон: (06451) 49284

В ЛЦНТТУМ  працює 49 груп.

Технічна творчість — це ефективний засіб виховання, цілеспрямований процес навчання і розвитку творчих здібностей учнів в результаті створення матеріальних об’єктів з ознаками корисності і новизни.

Сюди входять гуртки: радіоелектронне конструювання, лего-конструювання, художня обробка деревени, робототехніка, початкове спортивно-техічне моделюваня, авіакосмічне, макетування та моделювання, судномодельний, дитяча анімація, юні фотоаматори,  світ комп`ютерів.

Декоративно-прикладна творчість

Центр пропанує здобути нові знання та навички з декоративного мистецтва на занятях у наступних гуртках: українські ремесла, творчість, рукотвори, декоративно-прикладне моделювання, художнє ліплення.

Лисичанський центр позашкільної роботи зі школярами та молоддю

Адрес: г. Лисичанск, ул. Юнацька, 78. Тел. 7-32-10.

Основні напрямки діяльності Центру: художньо-естетичний; еколого-натуралістичний; спортивний; історико-краєзнавчий; гуманітарний; соціально-реабілітаційний; технічний.

Мережа творчих об’єднань Центру:

«Художнє слово» (Рисухіна А. П.); «М’яка іграшка» (Кіркунова Т. О.); «Хореографічний » (Краснящих І.Б., Касьянова І. В., Олещук Т. А.); «Макраме» (Шевцова Г. В.); «Сольний спів» (Курішова Є. В.); «Конструювання і дизайн одягу» (Біценева Т. В.); «Господарочка», «Етика» (Борінос І. В.); «Рукодільниця» (Кондратенко С .С.); «Фольклорна іграшка» (Никифорова С. В.); «Декоративне малювання», «Художня графіка» (Кузнєцова Н. М.); «Юні друзі природи», «Любителі тварин» (Соколова А. А.); «Юний зоолог», «Юні квітникарі» (Якименко О. П.); «Одяг для Барбі» (Грекова С. Н.); «Художня композиція», «Бісерне плетіння» (Теличка С. А.); «Історико-краєзнавчий», «Сувенір» (Кузьменкова М.  М.); «Театральні ігри» (Бутова Л. В.); «Спортивне орієнтування» (Чала М. Г.); «Інтелектуальні ігри» (Хайруллін К. Ю.); «Вокально-інструментальний ансамбль» (Магденко А.  П.); «Спортивний» (Владимиров В. В.); «Театральний» (Шадріна Г. В); «Робота з природним матеріалом» (Лукащук Н. І.); «Сувенір» (Никифорова Н. В.); «Початкове технічне моделювання» (Жукова І. А.); «Англійська мова» (Клочко А. С.).

Молодіжний центр «Дружба»

Адреса: 93120, Луганська обл., м. Лисичанськ, проспект Перемоги, 121.

Тел: 095 598 27 67.

Е-mail: droojba@ukr.net

Тут працюють:

— центру урбан культури «Дружба», в межах якого проведення тренувань райдерів з ВМХ, скейту, самокату; з стрітболу (баскетбол 3×3); пани (вуличний футбол), з брейк-дансу. Окрім цього проведення регіональних змагань з усіх представлених урбан культур;

— центру неформальної громадської освіти «Дружба HUB» з відкриттям англійського розмовного клубу, «Робоклубу» (візуальне програмування), альтернативної туристичної агенції (застосування різноманітних можливостей для бюджетних подорожей Європою), дебатного клубу (вдосконалення студентами та молоддю навички з ораторського мистецтва та критичного мислення), 3Dмоделювання та розробка моделей соціального бізнесу, курси комп’ютерного дизайну.

Спортивні школи та секції

ДЮСШ

Адреса: м. Лисичанськ, вул. Штейгерська, 9.

Тел.: +38(050) 702-53-63, (06451)7-36-27, черговий — (06451)7-29-03.

Електронна адреса: sport@lis.gov.ua

В спортивній школі відкрито 15 відділень з видів спорту.

— айкідо — провідний тренер — Михайло Васильович Глоба;

— акробатичний рок-н-рол — провідний тренер — Олексій Миколайович Фоменко;

— бадмінтон — провідний тренер — Анатолій Анатолійович Кондратюк;

— бокс, кік-боксинг — провідний тренер — Андрій Костянтинович Чернишов;

— боротьба греко-римська — провідний тренер — Ігор Анатолійович Логачов;

___ боротьба вільна — провідний тренер Віктор Михайлович Шкодюк;

— боротьба самбо — провідний тренер — Геннадій Миколайович Тростянський;

— гімнастика спортивна — провідний тренер — Марина Юріївна Чвалюк;

— веслування на байдарках і каное — провідний тренер — Дмитро Аркадійович Федорчук;

— дзюдо — провідний тренер — Вікторія Олегівна Тростянськая;

— косикі- карате — Тетяна Іванівна Політанська;

— легка атлетика — провідний тренер — Олександр Вікторович Осколков;

— пауерліфтинг — провідний тренер — Олександр Анатолійович Цвік;

— стрибки на батуті (стрибки на акробатичній доріжці) — провідний тренер — Андрій Миколайович Лифар;

— футбол — провідний тренер — Микола Сергійович Кравець.

Великий розвиток в даний час отримали неолімпійські види спорту які зараз популярні: акробатичний рок-н-рол, айкідо, спортивна акробатика, пауерліфтинг, боротьба самбо, хортинг. Лисичанська міська ДЮСШ серед спортивних шкіл області у всі часи і донині займає лідируючі позиції і є найбільшою в регіоні.

Об авторе admin